Hry

Divadelní texty

Dramatická tvorba

Divadelní hra byla uvedena skupinou NAOKO Praha poprvé v březnu 2018. Je poklonou velikánům jako byl Čapek, Orwell nebo Huxley. Je dystopickou vizí budoucnosti, kdy lidé dobrovolně dají v rámci vyváženosti a rovnoprávnosti stejné práva robotům jako mají oni sami, jenže ti neprojeví vděčnost, ale lidstvo zničí. Zůstávají pouze malé ostrůvky buď...

Co všechno se může stát, když si myslíte, že se nic stát nemůže… Konverzační komedie ve stylu francouzských bulvárních komedií, kde o nedorozumění není nouze.

Divadelní povídka, která se odehrává během jedné noci v zapadlém hotelu v severní Americe na konci padesátých let. Starý svět bubblegumových rocknrollů už je mrtvý, ale hudební svět ještě není připraven na to přijmout hudbu jinou. Zpěvák Frank Taylor se snaží takovou tvořit, ale je vyhozen od nakladatele a nakonec i z kapely.

Píše se rok 1939 a na lodi v německém Hamburku se schází rozličná společnost lidí, kteří utíkají z Evropy před Hitlerem. Věří, že loď Naděje je odveze do "nového světa", kde budou moct začít nový život. Háček je v tom, že loď kapitána Horovitze vůbec na daleké plavby není připravená. Funguje pouze jako hodinový hotel na vodě.

Do ospalé vesnice na severu Švédska přejíždí komisařka Svea Deparens, aby vyšetřila zmizení ženy místního sedláka. Její putování po vesnici odkrývá nejenom panoptikální rozměr vesničanů, ale i slabosti samotné komisařky.

Hořká komedie o osamělosti člověka uprostřed davu. Hra doposud nebyla na profesionální scéně inscenována. V roce 2021 ji zkoušela skupina NAOKO Praha, ale v vzhledem k peripetiím kolem čínské chřipky byla pozastavena, a už se k ní soubor nevrátil.

Chata v lese

08.01.2024

Komorní příběh o setkání dvou dávných spolužáků, které rozdělila emigrace jednoho z nich. Nyní se po čtyřiceti letech znovu mají setkat a dojít pěšky na hřeben Jizerských hor. Přestože oba prožili diametrálně odlišné životy, uvnitř cítí stejné smutky a vykořenění, způsobené násilnou změnou politických poměrů po srpnu roku 68. Konfrontace jejich...

© 2020 Oldřich Janeba, autor fotografií Daniel Včeliš
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!